מצלמות נסתרות: כל מה שחשוב לדעת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
הטכנולוגיה המתקדמת של היום מאפשרת ליותר ארגונים להציב את המצלמות וכל זאת מבלי שאיש ידע מכך אבל חשוב להבין מה מותר ומתי עוברים על החוק

הצבת מצלמות נסתרות מאפשרת לעסק או לארגון לאסוף מידע בצורה מהימנה. הטכנולוגיה הפורצת דרך  מאפשרת ליותר ארגונים לפרוס את המצלמות וכל זאת מבלי שאיש ידע או יחשוד. חוקר פרטי יכול להשתמש בטכנולוגיה זו כדי לחשוף את האמת וכל זאת בכפוף לחוק.

בעזרת המצלמות הנסתרות העסקים יכולים לדעת האם העובדים שלהם אכן מבצעים את המוטל עליהם, להבין מה קורה בעסק כשהם לא נמצאים ואפילו לגלות מעילת כספים. המטרה היא כמובן להגן על העסק או הארגון ולדאוג שיקבל את המידע האמין ביותר.

 

מצלמות נסתרות – מותר ואסור

היום יותר ויותר מקומות מצולמים ובכלל זה פארקים ציבוריים, מבנים משותפים וכמובן עסקים וחברות. במקומות ציבוריים נראה בדרך כלל שלט אשר מיידע כי יש במקום מצלמות כשבמקרים מסוימים הן יהיו גם בולטות לעין. מותר לצלם את המקום כל עוד לא מדובר באזור אשר עשוי לפגוע בפרטיות של האדם ובתוך כך שירותים, מלתחות ודומיהם.

לצד התייחסות לצילום התמונה יש לדעת כי חוק האזנות סתר אשר נקבע בשנת 1979 ותוקן בשנת 1991 אין להקליט שיחה בלי לקחת שותפות בה. אדם רשאי להקליט שיחה שהוא לוקח בה חלק ואך ורק אם הוא חלק ממנה. לכן, מצלמות נסתרות יכולות לצלם את המקום אך לא להקליט אודיו.

מצלמות גלויות ונסתרות

הצבת מצלמות נסתרות תתבצע לרוב כחלק מחקירה. בין אם העסק חושד באדם מסוים, במעשה אך לא יודע מי האדם המעורב בו ובין אם הוא רוצה להיות מוגן ובטוח. המצלמות היום נחלקות באופן גס לאלו הנראות לעין ואלו הנסתרות. אלו שנראות לעין מיועדות בעיקר ליצור התראה אך אלו הנסתרות מיועדות בדרך כלל לחקירה ולאיסוף מידע ולכן חשוב שהן יהיו במקום שאי אפשר יהיה לראות אותן.

מצלמות נסתרות יכולות להיות חבויות בתוך שקעים בקיר, שתולות במדפי הארון, להיות מונחות בתוך העציץ ואפילו בתוך עט שמונח על השולחן. חוקר פרטי יבחר את סוג המצלמה הנכונה למשימה ויאתר את המיקום המתאים ביותר להציב אותה כך שיהיה בלתי אפשרי לראות אותה ושזווית הצילום תהיה טובה.

מצלמות נסתרות

מצבים בהם כדאי להשתמש במצלמות נסתרות

השימוש במצלמות נסתרות רחב וחברות רבות ועסקים יכולים להשתמש בהן כדי להבטיח לעצמם סביבה בטוחה. המצלמות משמשות חלק בלתי נפרד מתהליך החקירה ותמיד מומלץ להתקינן בעזרת חוקר פרטי המכיר היטב את הנושא. השימוש בהן יכול לסייע במצבים רבים כולל:

פיקוח על הקופה

סיבה אחת נפוצה היא הנחת מצלמה נסתרת כדי לפקח על הקופה. כל עסק שמתנהלת בו מכירה באמצעות קופה עלול להיות חשוף לגניבות או פעילות לא תקינה. מצלמה אשר פועלת כל הזמן יכולה גם לאתר גניבות וגם לעזור לעסק לדעת מי העובד שפוגע בו.

מניעת התעללות

עסקים טיפוליים ובהם בתי אבות וגנים גדולים יכולים ליזום הנחת מצלמות נסתרות כדי להבטיח את בריאות הדיירים או הילדים. הדבר מאפשר גם למקום להיות בטוח במטפלים ואנשי הצוות ולהבטיח גם לעצמו שכל הפעילות מתנהלת בצורה תקינה.

איתור מעילות או גניבות

מעילות גורמות לנזקים עצומים בחברות גדולות ועסקים קטנים. לרוב מדובר בעובד שהמנהלים סומכים עליו ושמסיבה כלשהי החל לנצל זאת. הצבת המצלמות יכולה להתבצע ברגע שישנו חשד כללי או חשד ספציפי במעילה שמתבצעת על ידי עובד מסוים.

בדיקת המחסן

מחסני העסק או החברה יכולים להתנהל בצורה תקינה אך הם יכולים להיות נקודת החולשה של המקום. מי שמנהל את המחסן או מי שעובד בו יכול להיות חשוף לסחורה יקרה ולהעלימה. כדי למנוע נזקים גדולים כדאי להציב מצלמות נסתרות מבעוד מועד או ברגע שעולה החשד לגניבה.

צילום הכניסות והיציאות

ישנן דרכים רבות לפגוע בעסק ואחת מהן היא מפגש עם גורמים לא רצויים או הכנסתם אל המבנה עצמו. צילום הכניסות והיציאות יכול לסייע בהבנה כיצד העובדים פועלים, האם נכנסים למקום אנשים שלא אמורים להיכנס אליו ולזהות ניסיונות פגיעה בשלב מוקדם. הצילום מאפשר גם לבצע מעקב אחר רישום כרטיסי נוכחות.

שימוש ברחפנים כחלק מתהליך חקירה

הרחפנים הולכים ומשתכללים ומשמשים אותנו בתחומים רבים כשאחד מהם הוא כשיש צורך לבצע מעקב במסגרת חקירה. רחפנים כוללים מצלמה ואפשר לראות כי יותר גופים ציבוריים וחברות משתמשות בהם למגוון רחב של צרכים. החוקרים משתמשים בהם למספר מטרות: מעקב אחר חשוד, זיהוי חריגות בניה וכל חקירה אשר מצריכה מבט על.

כאשר יש צורך לעקוב אחר אדם חשוד, למשל עובד אשר עולה נגדו החשד כי הוא נפגש עם גורמים מתחרים, קל יותר לבצע את המעקב. הרחפן לא מעורר חשד כך שהאדם שעוקב אחריו יכול להיות רגוע וכמו כן אם יש צורך לבצע את המעקב ברחובות צרים קל יותר להבין לאן לגשת.

שימוש נוסף ברחפנים הוא כשיש צורך בתמונה מלמעלה. דוגמאות לכך הן כשיש צורך לבדוק את התקדמות באתר בניה, לוודא שלא מתבצעות חריגות ושלא משליכים פסולת למקומות לא מתאימים. בעזרת רחפנים אפשר לאסוף מידע שאי אפשר להשיג בשום דרך אחרת.

האם המאמר עניין אותך?

מאמרים נוספים

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם