חוקר פרטי

מצלמה ומשקפת מונחים על מקלדת ומייצגים כלי עבודה נחוצים של חוקר פרטי מחברת חקירות עוגן

"עוגן" - חוקר פרטי בפריסה ארצית ובחו"ל

חוקר פרטי הוא בעל מקצוע אשר מחזיק ברישיון לעסוק בתחום מטעם משרד המשפטים. האמצעים אשר עומדים לרשות החוקר מורכבים מכלים טכנולוגיים לצד ידע, ניסיון ואינטואיציה. התפקיד של עבודת החקירה היא לאשש או להפיג חשדות ולהביא מידע מהימן בדו"ח מסודר.

משרד חקירות פרטיות עוגן מוביל בחקירות במגזר העסקי והציבורי. בין לקוחותינו אפשר לראות עסקים, חברות פרטיות וציבוריות, ארגונים ועמותות. אנו פועלים להשיג את המידע הרלוונטי, באמצעים חוקיים ותוך שמירה על דיסקרטיות ומקצועיות.

אנו מביאים מומחיות, ניסיון רב, דיסקרטיות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

רקע כחול שקוף לדפי האתר

חשוב לדעת

שירותי המשרד

כובע ומשקפיים שמייצגים לבוש מסורתי של חוקר פרטי מטעם ממשרד חקירות פרטיות עוגן

איסוף מודיעין עסקי תחרותי

מודיעין עסקי נועד לספק מידע באופן חוקי על: מתחרים, לקוחות וספקים. החוקר הפרטי ישתמש באמצעים שונים כדי להגיע למידע הרלוונטי כולל שימוש בעיתונות (דיגיטלית וקונבנציונלית), רשתות חברתיות, מנועי החיפוש, אתרים של אותם גורמים. לצד כל אלה הוא יוכל לבצע מעקבים, לפתח שיתופי פעולה עם האנשים הרלוונטיים וזאת כדי לעודד אותם לספק  מידע. נושא זה עשוי להיות מורכב ויש לו חשיבות רבה בהצלחת העסק.

שטרות דולר ודף סקר סיכונים מייצג אחד מתחומי עבודה של חוקר פרטי של משרד חקירות פרטיות עוגן

חקירות כלכליות

מידע כלכלי על חברות איתן עשוי להתקיים שיתוף פעולה עתידי עשוי להשפיע על ההחלטה של הארגון. חקירה כלכלית יכולה להתבצע לקראת מיזוג, רכישה וגם לפני החלטה האם לעבוד עם לקוח ולתת לו אשראי או לא. לצד כל אלה, החקירה יכולה להיות גם פנימית וזאת כדי לעלות על אי סדרים כספיים וניסיונות (או הצלחה) מעילה. החוקר ישמש במאגרי מידע לצד תשאול, פיתוח קשרים אישיים ויספק דו"ח מסודר בסיום עבודתו.

זכוכית מגדלת כאחד מכלי העבודה שמייצגים חוקר פרטי מטעם משרד חקירות פרטיות עוגן

מעקבים

מעקב יכול להתבצע מסיבות שונות ומטרתו היא לראות מה האובייקט מבצע מחוץ לארגון. לרוב המטרה היא לבדוק האם נעשות פעולות שעלולות לסכן את הארגון כמו מפגש עם מתחרים לצורך העברת מידע פנימי. החוקר ישתמש בשיטות מעקב שונות ולעתים יהיה צורך בצוות שלם לצורך העבודה. במהלך המעקב ייאסף חומר כך שהארגון יקבל תמונות סטילס ווידאו.

זכוכית מגדלת ודמות איש בתוכה ומסביבה מייצגים עבודה של חוקר פרטי מטעם משרד חקירות פרטיות עוגן

חקירות מעילה בכסף ואמון בארגון

מעילה בכספים או אמון עלולה לפגוע בארגון לא רק מבחינה כלכלית אלא גם מבחינת מוניטין וההתנהלות הפנימית. חוקר פרטי יכול להתחיל בעבודתו ברגע שישנו חשד לפגיעה בארגון, אך ניתן להזמינו גם לצורך מניעה. המטרה של הארגון היא למנוע את המעילה או לכל היותר לתפוס אותה בשלבים מוקדמים, לפני שנוצר נזק גדול. החקירה תתבצע באמצעים מגוונים כולל התקרבות לאובייקט ולבסוף הארגון יקבל מידע מסודר שיוכל להשתמש בו לצעדים הבאים.

אדם עם גלגל שיניים וגרף עולה בתוך זכוכית מגדלת מייצג עבודה של חוקר פרטי מטעם משרד חקירות פרטית עוגן

סקר סיכונים בארגון

על מנת למנוע פגיעות בארגון, בחברה או בעסק, ניתן לבצע סקר סיכונים שמטרתו היא לבחון באופן יזום את החשיפה של המקום לשלל פגיעות. הסקר בוחן האם ניתן להוציא מידע מהארגון החוצה (ועד כמה פשוט לעשות זאת), האם הארגון חשוף לסכנות כמו גניבה והונאה. הסקר יכול לכלול מעקב אחר תפוקת העובדים תוך הטמעת עובדים סמויים. העבודה דורשת מיפוי נקודות החולשה של הארגון, החלטה כיצד לבחון אותן ובסיום העברת דו"ח מסודר כולל המלצות למניעת פגיעה בארגון.

אוזניות ומשקפיים שמייצגים פריטי עבודה של חוקר פרטי בגילוי האזנות סתר מטעם משרד חקירות פרטיות עוגן

גילוי האזנות סתר

אמצעי האזנות הסתר מתוחכמים היום יותר מתמיד והם עלולים לגרום לפגיעה בארגון. בכל מקרה של חשד להנחת אמצעי האזנה יש לפנות למשרד ולא לשתף אף אחד בכך. חוקר פרטי המומחה בנושא יקבע מה לחפש, יבצע חקירה ולבסוף ידאג להסיר כל גורם שעלול לפגוע בארגון.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם
רקע כחול שקוף לדפי האתר

פונים לחוקר פרטי? – מה חשוב לבדוק

סכמת פעילות של חוקר פרטי

מרגע הפניה לחוקר הפרטי ועד לקבלת המידע הרלוונטי, הארגון חושף את עצמו לבעל המקצוע. על הארגון לשתף בחששות ובחשדות ואם אלו מגיעים לאוזניים הלא נכונות, הוא עלול להיפגע. המטרה היא להגן על המקום ולוודא כי חברת החקירות יכולה לסייע בתהליך. לשם כך יש לוודא מראש, עוד לפני השיתוף במידע האישי, את הפרטים הבאים:

בירור כי לחוקר הפרטי יש רישיון

בלש פרטי חייב להחזיק ברישיון לעסוק בתחום מטעם משרד המשפטים. מומלץ שלא לשתף בשום מידע עד לקבלת המידע הרלוונטי והצגת הרישיון מצד החוקר. בעל מקצוע מנוסה לא יחשוש להיות תחת חקירה כיוון שהוא לא צריך להסתיר שום דבר.

בדיקת חברות בארגון החוקרים הפרטיים

לשכת החוקרים הפרטיים בישראל מאגדת בתוכה רק חוקרים המוסמכים לעסוק בתחום. חוקר פרטי יכול להציג את פרטי החברות שלו ובמקביל ניתן גם לפנות אל הלשכה כדי לברר האם שם החוקר באמת מופיע אצלה. זהו אמצעי נוסף שאפשר להשתמש בו כדי לוודא כי מדובר בחוקר מוסמך.

בחינת תחומי ההתמחות

תחום החקירות הפרטיות רחב מאד ובעוד שרבים מהחוקרים עוסקים בתחום הפרטי והאישי, ישנם חוקרים שההתמחות שלהם היא לספק שירות לחברות, ארגונים ועסקים. הצרכים של המגזר הפרטי שונים מאלו של המגזר הציבורי והעסקי ויש לוודא כי החוקר אכן יכול לספק את המידע הרלוונטי בצורה המיטבית.

קבלו המלצות

אם ישנה אפשרות להתייעץ עם חברים בכירים מעסקים אחרים, אפשר לשאול אותם האם הם פנו לחוקר פרטי. אם לא, אפשר לבדוק האם ישנן המלצות ברשת על בעל המקצוע ובכל מקרה, לעשות בדיקה קצרה שאין תלונות או תביעות כנגדו.

בקשו לדעת כיצד ייראה הדו"ח בסיום התהליך

בפגישה או בשיחה הראשונה ועוד לפני שיתוף במידע, יש לוודא כיצד החוקר פועל ולשאול איזה דו"ח הוא מספק בסופו של דבר. המטרה היא לקבל נתונים רלוונטיים שאפשר יהיה להשתמש בהם בצעדים הבאים.

למה לבחור בנו

בעוגן חקירות, אנחנו עומדים לרשותך בכל דילמה, שאלה וחשד. המומחיות שלנו במגזר העסקי והציבורי ייחודי ומוביל לכך שאנחנו מביאים לכל חקירה ניסיון רב, יצירתיות ויכולת להגיע לחקר האמת תוך זמן קצר וניצול יעיל של האמצעים העומדים לרשותנו.

אם יש לך חשד, צורך במניעת פגיעה בארגון, בביצוע סקר סיכונים, אנחנו מזמינים אותך להיפגש בדיסקרטיות ולבחון כיצד נוכל לעמוד לרשותך.

כתיבה במחברת בהסתכלות דרך זכוכית מגדלת מייצגת חוקר פרטי מטעם משר חקירות פרטיות עוגן

בעוגן חקירות, אנחנו עומדים לרשותך בכל דילמה, שאלה וחשד. המומחיות שלנו במגזר העסקי והציבורי ייחודי ומוביל לכך שאנחנו מביאים לכל חקירה ניסיון רב, יצירתיות ויכולת להגיע לחקר האמת תוך זמן קצר וניצול יעיל של האמצעים העומדים לרשותנו.

אם יש לך חשד, צורך במניעת פגיעה בארגון, בביצוע סקר סיכונים, אנחנו מזמינים אותך להיפגש בדיסקרטיות ולבחון כיצד נוכל לעמוד לרשותך.

שאלות ותשובות

כל עוד החוקר פעל כהלכה ובאמצעים חוקיים, אפשר יהיה להשתמש במידע בבית המשפט וזאת בכפוף לחוק פקודות הראיות.

החוקר הפרטי חייב לעבוד במסגרת החוק. ישנם אמצעים רבים בהם ניתן להשתמש לצורך החקירה. ברור כי נדרשת מהחוקר יצירתיות על מנת להגיע לאמת ולכן חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה המתמחה בתחום המדובר.

עלות שירותי החוקר משתנה ותלויה בדרישות העבודה. המחיר יושפע ממספר השעות שנדרשו לחקירה, מיקום החקירה, מספר אנשי הצוות שעבדו על החקירה ואילו אמצעים טכנולוגיים שימשו לצורך השגת המידע. לכן, מומלץ לפנות להתייעצות לצורך הערכת מחיר.

עוגן חקירות מספקים שירותי חקירה לעסקים, חברות, ארגונים ועמותות בכל רחבי הארץ ומבצעים חקירות גם בחו"ל. לקוחותינו מגיעים מרחבי הארץ ובעולם והחוקרים שלנו מגיעים לכל מקום שנדרש כדי להגיע לאמת ולספק את ההוכחות הנדרשות.

על מנת לקבל את הרישיון, החוקר חייב לעמוד בתנאים הבאים: עבר ללא דופי, מעל גיל 23, בוגר 12 שנות לימוד ותושב המדינה. על החוקר להתמחות במשך שלוש שנים במשרד חקירות לפני שיוכל לעסוק בתחום ובסיומם עליו לעבור את מבחן ההסמכה של משרד המשפטים

לפני הפגישה יש להימנע משיתוף המידע עם כל גורם שהוא. בתחילת הפגישה אפשר לשאול שאלות כדי לוודא כי החוקר הוא האיש המתאים למשימה. בעיקרון, החוקר יספק מידע רלוונטי, ישאל שאלות, ינסה להבין את הצרכים של הארגון ויכוון את הפגישה.

תוצרי החקירה תלויים במשימה, אך הם יכולים לכלול הוכחות מצולמות, מוקלטות באודיו ובווידאו. בנוסף, החוקר יספק דו"ח מסודר הכולל את הפעולות שבוצעו, ההוכחות ואם הדבר רלוונטי, גם המלצות לעתיד.

אפשר לחלק את האמצעים העומדים לרשות החוקר לשניים: טכנולוגיה וקשרים אישיים. החוקר ישתמש באמצעים חוקיים כולל צילומים והקלטות ולצד זאת יפתח קשרים עם אובייקטים שיספקו לו את המידע הרלוונטי.

מינימום הזמן הנדרש כדי להשלים חקירה תלוי במספר פרמטרים כמו סוג החקירה, מיקום החקירה, מורכבות ועוד. חוקר פרטי מנוסה יספק לכם מראש הערכה משוערת.