מעקבים

"עוגן" - מומחים בתצפיות, מעקבים ואיסוף מידע

משרד חקירות עוגן מוביל בתצפיות, מעקבים ואיסוף מידע הודות לצוות מנוסה ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים. המשרד עובד בפריסה ארצית ובחו"ל.

רקע כחול שקוף לדפי האתר

חשוב לדעת

סוגי מעקבים

חקירות פרטיות באות לחשוף מידע על עובדי לילה, תפוקת העובדים במהלך היום, הונאות, גניבות, אי ציות לכללי העבודה, ריגול תעשייתי ועוד. החקירה דורשת ביצוע מעקב אחר עובד מסוים או באופן כללי על העובדים והיא יכולה להתבצע במספר דרכים:

משקפת ועין מעליה מייצגים תצפית כאחד מהשלבים של מעקבים חברת חקירות עוגן

תצפית

תצפיות מתבצעות באופן פיזי על ידי חוקר באמצעות מצלמות נסתרות שמותקנות. על המטרה של התצפית היא לאסוף מידע רב ומהימן בלי לעורר את חשדו של האובייקט אחריו עוקבים והיא תוביל להשגת כל מידע על פגיעה אפשרית לארגון.

במקרים מסוימים התצפית תתבצע על ידי הטמעת עובד או עובדים סמויים. אם יש צורך לראות האם העובדים מבצעים את התפקיד המוטל עליהם כראוי, אפשר להשתמש בשיטה זו, בלי שאלו ירגישו שמתבצעת תצפית.

רכב עולה ומולו מצלמת וידאו מייצגים מעקב בתנועה ומרחוק כאחד מהשלבי מעקבים של חברת חקירות עוגן

מעקב בתנועה ומרחוק

על מנת לזהות פעילות לא תקינה של עובד יש צורך לעתים במעקב אשר מתבצע תוך כדי תנועה. למשל, אם ישנו חשד שהעובד נפגש עם גורמים מתחרים, יש לעקוב אחריו ברכב או ברגל כדי לראות האם מפגשים כאלה מתקיימים.

המעקב יכול לצאת מנקודות שונות ולהסתיים בכל מקום. לרוב החוקר לא ידע מראש היכן המעקב יסתיים ויתכן כי הוא ישלב בין מעקב ממונע לרגלי. במקרים מסוימים החוקר ישתמש באמצעים מתקדמים למעקב מרחוק כמו רחפן ואחרים.

מסך מחשב עם עין בתוכו מייצג מעקב טכני כאחת מהשלבים של מעקבים במשרד חקירות עוגן

מעקב טכני

היום אנחנו עדים לצורך במעקבים טכניים, טכנולוגיים. המחשב במקום העבודה עשוי להיות נקודת התורפה של העסק ואפשר לפעול באמצעים מתאימים כדי לגלות האם העובדים מעבירים מידע חסוי, האם הם משתמשים במחשב בתום לב והאם ישנן פרצות שעלולות לסכן את העסק.

החוקר יכול לפעול גם ליצירת קשר עם עובדים שונים ברשתות החברתיות, להתחקות אחר הפעולות שלהם ולנסות לדלות מהם מידע רגיש. כל זאת בלי לצאת החוצה ובלי לבוא במגע פיזי עם אף אחד.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם
רקע כחול שקוף לדפי האתר

הגורמים המשפיעים על עלות החקירה והמעקב

מחיר החקירה והמעקב יכול להשתנות בין פעולה אחת לאחרת והוא מושפע מארבעה גורמים עיקריים:

משקפת על שטרות דולר מייצגים את הגורמים המשפיעים על עלות החקירה והמעקבים בחברת עוגן

מורכבות המעקב

חקירה או מעכב יכול להיות מורכב יותר או פחות, תלוי במקרה, במספר הגורמים המעורבים ובארגון. לעתים יש צורך לעקוב אחר עובד כדי לגלות האם הוא מדמה ימי מחלה או שהוא באמת חולה. מקרה זה יכול להיות פשוט יחסית והתוצאות מתגלות בהשקעת משאבים מינימליים. לעומת זאת אם יש צורך לבצע מעקבים אחר עובדים בכירים כדי לגלות מעילה בכספים, מעקב לצורך איסוף מודיעין עסקי או פעולות אחרות שמוסתרות היטב, יתכן מאד שיהיה צורך במשאבים רבים כדי להגיע לאמת.

מיקום המעקב

המעקב יכול להתבצע במקומות שונים בארץ או בחו"ל. ככל שעל החוקר או החוקרים לבצע יותר נסיעות, הדבר ייקח יותר זמן והעלות תהיה גבוהה יותר. כאשר המעקב מתבצע בחו"ל, יתווספו עלויות של טיסות, לינה, ארוחות ועוד. עם זאת, התוצאות אותן אפשר להשיג יקרות ערך עבור העסק ולכן חשוב לפנות למשרד ולקבל הערכת מחיר לפני קבלת ההחלטה האם לצאת לדרך או לא.

מספר החוקרים

ישנם מעקבים וחקירות אשר יכולים להתבצע על ידי חוקר אחד אך לעתים יש צורך בעבודת צוות. עבודות מסוימות דורשות נוכחות של חוקרים במספר נקודות במקומות שונים במקביל וכאשר כוח האדם העוסק במעקב גדול יותר, העלות תהיה בהתאם. ההחלטה בכמה אנשי מקצוע להשתמש משתנה בהתאם למטרה, למורכבות ולאופן הפעילות של האובייקט אחריו מתבצע המעקב.

תקופת המעקב

ככל שהאובייקט מנסה להסתיר את צעדיו כך יתכן שתקופת המעקב תהיה ארוכה יותר. משמעות הדבר היא שהחוקר או החוקרים עובדים יותר שעות ולכן העלות תהיה גבוהה יותר ממעקב קצר. יש לציין כי יתכנו מקרים בהם ההערכה בתחילת הדרך היא שייקח זמן רב להגיע לתוצאות אך בפועל האובייקט פועל בפזיזות, מה שמוביל לחשיפה מהירה שלו ובכך תקופת המעקב תהיה קצרה יותר מהמצופה.

מה מקבל הלקוח בסיום המעקב

בסיום המעקב מקבל הלקוח דו"ח מסודר ומפורט. בדו"ח יצוינו הפעולות שנעשו על מנת להגיע למידע והממצאים שהתגלו במהלך החקירה והמעקב. בין היתר יקבל הלקוח תמונות סטילס וסרטוני וידאו כפי שהם נאספו על ידי החוקר.

עין מצלמה סורק אנשים ברחוב עם שורת מספרים ברקע מייצגים מה מקבל הלקוח בסיום מעקבים

כל המידע אותו יקבל הלקוח יכול לשמש אותו בהליכים משפטיים, אם יהיה צורך בכך. בכל מקרה ההמלצה היא להימנע מעימות מול עובדים, נושאי תפקיד או אפילו מתחרים וזאת עד שיש את ההוכחות החותכות לכך שאכן בוצעו פעולות פוגעניות מול העסק.

איך מנהלים מעקב אפקטיבי ומוצלח

רגע לפני תחילת המעקב החוקר יוצר אסטרטגית פעילות. עליו לקחת את כל החומר שנמסר לו על ידי העסק, להעריך את הקשיים והאתגרים שהוא עומד מולם ולבחור כיצד לצלוח אותם. החוקר יחליט מתי להתחיל את החקירה, היכן, באילו אמצעים והאם יבצע אותה לבד או עם קולגות.

עין אדם וכדור הארץ מייצגים מעקבים כאחד הפעילויות של חברת חקירות עוגן

המעקב יכול להימשך זמן רב ולכן נדרשת סבלנות ואמצעים מתאימים לחקירה. במידה ומתבצע מעקב פיזי, החוקר ידאג שלא להיות קרוב מדי לאובייקט וזאת כדי לא לעורר חשד אך גם יוודא שהוא יכול לאסוף הוכחות ולכן לא יהיה רחוק מדי.

לעתים יש צורך בעבודה של יותר מחוקר אחד וזאת כאשר האובייקט הנעכב מנסה לטשטש את עקבותיו, נוסע בדרכים לא רגילות וכאשר מסיבות שונות ישנם אתגרי מעקב.

שאלות ותשובות

ממצאי מעקב שמתבצע ע"י משרד חקירות מורשה יכולים לשמש כראיות בבתי המשפט.

משרד חקירות עוגן מבצע חקירות בפריסה ארצית וגם בחו"ל. 

משרד חקירות פרטי חייב לעבוד בכפוף לאישור משרד המשפטים ובהתאם לחוק. כל המידע נאסף בצורה חוקית ויוכל לשמש את העסק בהליכים משפטיים. על מנת לאסוף את המידע יפעל החוקר באופן חכם תוך שימוש בציוד מתקדם שמאושר לביצוע החקירה.