משרד חקירות במרכז

"עוגן" - משרד חקירות פרטיות במרכז

כף יד כלפי מלה עם אור יוצא מתוכה וסימן של מסמך וזכוכית מגדלת שמייצג משרד חקירות במרכז - עוגן

"עוגן" הינו משרד חקירות פרטיות במרכז הארץ המתמחה במגזר העסקי והציבורי. המשרד מספק שירותי חקירות פרטיות מעל 20 שנה ופועלת בכל רחבי הארץ וגם בחו"ל. 

רקע כחול שקוף לדפי האתר

חשוב לדעת

תחומים בהם מתבצעות חקירות

איש יושב מול דוחות ואייפוד שמייצג דוגמה לעבודה של משרד חקירות במרכז - עוגן

משרדי חקירות מבצעים חקירות מסוגים שונים והם נותנים שירותים לעסקים בסדרי גודל שונים, חברות העוסקות במגוון תחומים וארגונים ציבוריים ופרטיים. החקירות יכולות למנוע בעיות רבות בארגון, לאשש חשדות והן מאפשרות לארגון לפעול באופן שיקל עליו לקבל החלטות.

אייקון איתור מעילות וגניבות מטעם משרד חקירות במרכז - עוגן

איתור מעילות וגניבות

כסף שנעלם לפתע מהארגון מצביע על פעילות לא תקינה של אחד העובדים או השותפים. יותר מדי ארגונים סבלו ממעילות ומגניבות כספים שבוצעו על ידי אנשים פנימיים, עובדים שזכו לאמון רב מצדם וספגו מכה קשה. הבעיה עם מעילות וגניבות היא שלא פעם האדם הפוגע מתחיל בפעולה "קטנה" ועם הזמן מגדיל את צעדיו כך שכשהוא נתפס הארגון כבר נפגע.

לא פעם עולים חשדות, כלליים או כנגד אדם מסוים בתוך הארגון, אך במקום לפנות לגורם מקצועי לחקירה, מנסים לבדוק את המידע בפנים. הדרך הטובה ביותר לעצור את הצעדים היא לפנות למשרד חקירות אשר ביצע עבודות מסוג זה ולתת לו להביא את ההוכחות הנדרשים למעילה או גניבה.

אייקון איסוף מידע על מתחרים מטעם משרד חקירות במרכז - עוגן

איסוף מידע על מתחרים

באופן כללי, כל ארגון צריך להתרכז בעצמו ובדרך שלו להצלחה, אך ישנם מצבים בהם יש צורך במידע על מתחרים. החקירה יכולה להתמקד בפעולות כמו ניסיונות גניבת מידע מהארגון. היא יכולה להתמקד בניסיונות לגייס עובדים של הארגון ולהוציאם לחברה מתחרה. כמו כן יכול להתבצע איסוף מידע לקראת רכישה או מיזוג של בין חברות.

איסוף מודיעין עסקי על מתחרים יכול להתבצע ברגע שישנו חשד לפעילות לא תקינה. אם פתאום נראה כי המתחרים יודעים הכל על החברה, אם עובדים מתנהלים באופן חשוד ויתכן והם מתכוונים לעזוב וכל זאת כשאיש לא יודע על התרחשות החקירה.

אייקון גילוי האזנות סתר מטעם משרד חקירות במרכז - עוגן

גילוי האזנות סתר

על פי חוק האזנות סתר אין להקשיב לשיחה או להקליטה מבלי שהצד המקליט שותף לה. עם זאת, גורמים שמתחרים בארגון יכולים לנסות לאסוף מידע ולשם כך לשים מכשירי מעקב וציטוט. אותם גורמים לא מתכוונים להשתמש במידע בצורה חוקית והם לא פועלים בתום לב. לכן הם לא בוחלים באמצעים כדי להשיג את המידע שהם רוצים להשיג.

משרדי חקירות מכירים היטב את ציוד המעקב הקיים ויודעים לזהות אם הוא הונח במקום. אם לארגון יש איזשהו חשד שמישהו עוקב אחריו, שמידע זולג החוצה מבלי שאיש מעורב בכך, עליו להזמין את משרד החקירות לגילוי האזנות סתר. בתהליך החוקרים יסירו את כל הציוד שלא מיועד להיות במקום וידווחו היכן נמצא כל מכשיר האזנה. לבחירת הארגון, אפשר לפעול לחקירה כדי לגלות כיצד גורמים לא רצויים הגיעו למקום והניחו את הציוד.

אייקון סקר סיכונים מטעם משרד חקירות במרכז - עוגן

סקר סיכונים

כל עסק, ארגון וחברה עשויים למצוא את עצמם חשופים לסכנות. פעמים רבות אותן סכנות נסתרות כל כך טוב שקשה אפילו לדעת שהן מתרחשות. חקירת סקר סיכונים מאתרת את כל נקודות החולשה של הארגון. היא בוחנת את המחלקות השונות, נהלי העבודה, מערכת אבטחת המידע ואפילו את פעילות ההנהלה כדי למצוא כשלים שעלולים לפגוע בארגון בעתיד.

בסיום הסקר הארגון מקבל דו"ח מפורט של הפעולות שבוצעו, המחלקות שנבדקו והממצאים שנמצאו. בהתאם הארגון יוכל לקבוע נהלים חדשים, להכניס תוכנות הגנה, אמצעי מיגון שונים ולקבל החלטות שימנעו מהסכנות השונות להתממש. למעשה, מדובר בהקדמת תרופה למכה ולכן באסטרטגיית ההגנה הטובה ביותר לארגון.

אייקון בחינת מערכת אבטחת המידע מטעם משרד חקירות במרכז - עוגן

בחינת מערכת אבטחת המידע

המעבר לעולם דיגיטלי העלה את כמות הסכנות שכל ארגון חשוף להן. היום ישנן יותר מערכות, יותר תוכנות ויותר עמדות עבודה. בנוסף, עבודה היברידית הובילה לכך שלא פעם העובדים משתמשים בציוד שאינו מאובטח. אחד הדברים שכל ארגון צריך לוודא הוא שכל המכשירים שלו מוגנים, בין אם העבודה מתבצעת מהמשרדים ובין אם מהבית.

משרד החקירות יבצע בדיקה מעמיקה של מערכת אבטחת המידע, יבדוק את נקודות החולשה ויבחן האם ישנן מערכות הגנה מתאימות בארגון. זוהי חקירה חשובה אשר בעקבותיה מתקבלות החלטות בנוגע לתוכנות בהן הארגון ישתמש והאופן בו הוא ישמור על המידע שלו.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם
רקע כחול שקוף לדפי האתר

תהליך החקירה

שכמות ומוח במרכזם מייצגים תהליך עבודה של משרד חקירות במרכז - עוגן

תהליך החקירה מורכב מחמישה שלבים כאשר מזמיני החקירה מעורבים בכל אחד בצורה שונה. כדאי לדעת כי לכל אורך הדרך המשרד יהיה בקשר עם הגורם הרלוונטי וידווח על ההתקדמויות.

הבנת הצורך

לפני שאפשר יהיה לצאת לדרך משרד החקירות ירצה לדעת מהם החשדות ומה הארגון רוצה להשיג. ישנם מקרים בהם הארגון רוצה ליזום חקירה כדי לגלות את נקודות החולשה שלו ומקרים בהם ישנו חשד מבוסס מול אדם מסוים והארגון זקוק לאישור החשדות שלו.

בשלב הראשון שני הצדדים רוצים להגדיר את הצורך. לא פעם ארגונים, עסקים וחברות מגיעים כשיש להם שאלות פתוחות וכשהם עדיין בדילמה מה הם צריכים מהחוקרים. זה הזמן לשאול שאלות, להתלבט להתעניין ולקבוע האם יש צורך בחקירה, במה להתמקד וגם לשקול מה הארגון יעשה עם הממצאים שיקבל בסופו של דבר.

קביעת אסטרטגיה

משרדי חקירות במרכז יכולים לספר כי כל חקירה היא שונה. ברגע שברור מהו הצורך אפשר להתחיל לבנות את אסטרטגיית החקירה. לרשות החוקרים כלים רבים שיכולים לעזור להם להשיג מידע באופן חוקי, במהירות וביעילות, אך כדי להשיג את הממצאים הטובים ביותר עליהם להבין כיצד הכי נכון להם לפעול.

כל חקירה מתחילה בתכנון מקדים וזאת כדי לבחור את הכלים הנכונים להשגת הממצאים ולניצול יעיל של התקציב והזמן. ברגע שהמשרד יודע מהי הדרך בה הוא רוצה לפעול, קל לו יותר לצאת לדרך ולהשיג את הממצאים הרצויים לארגון.

עדכון בממצאים

במהלך החקירה נאסף מידע רב אך לפני מסירתו בדו"ח מסודר משרד החקירות ידאג להיות בקשר עם הארגון ולעדכן אותו בממצאים. המשרד יעדכן את הארגון באופן בו הוא מתכוון לפעול, מיהם האנשים שנחקרים ומה נמצא עד לשלב הנוכחי.

כבר בתחילת הדרך ייקבע אופן העדכון וצורת התקשורת בין הצדדים. יש לזכור כי חקירה יכולה להיות רגישה מאד וכל העלאת חשד לגביה עלול לפגוע בתהליך. המשרד ירצה להיות בקשר מול גורם אחד בלבד, לוודא שלא מתבצעות פעולות האזנה נגדו (כדי לא לחשוף את המידע) וכבר בתחילת הדרך תיקבע דרך העדכון במידע.

מסירת דו"ח מסודר

לאורך כל הדרך החוקרים יאספו מידע בצורה חוקית שתאפשר שימוש בעתיד, על פי הצורך. כל המידע ייכנס לדו"ח מסודר ומפורט כך שהארגון יוכל לדעת אילו פעולות חקירה בוצעו, מה התגלה ויצורפו לו ממצאים מוחשיים בצורת תמונות או סרטונים.

יש לציין כי החוקרים יאספו מידע בצורה חוקית בלבד. הדבר אומר שלא יתקיימו האזנות סתר בניגוד לחוק וכי כל הממצאים יוכלו לשמש את הארגון גם בעימות מול הגורמים השונים וגם בבית המשפט, אם יוחלט לגשת לתהליך משפטי.

התנהלות בארגון

ברגע שהארגון מקבל את הדו"ח הוא יכול לקבל החלטות על סמך ידע. לעתים משרד החקירות יוכל לתת המלצות כיצד הכי נכון לפעול, אך התפקיד של הארגון הוא להחליט מה שנכון מבחינתנו. ברגע שיש לארגון הוכחות מוצקות לחשדות שהוא העלה לאורך הדרך, הוא יכול להתחיל לפעול.

באופן כללי, אפשר לחלק את הפעילות לאחר קבלת הממצאים לשתיים: טיפול בדיסקרטיות וטיפול באופן גלוי. ישנם מצבים בהם הארגון מבין שעדיף לו שהמידע על החקירה והממצאים לא יזלגו החוצה ואז הוא יבצע טיפול בתוך הארגון. במקרים בהם התבצעה עבירה או שהארגון מרגיש שהוא לא יפגע מחשיפת המידע, הוא יוכל לטפל בבעיה באופן גלוי, כולל בערכאות משפטיות.

קבלת ההחלטה שהגיע הזמן לבצע חקירה

לחיצת אצבע במקלדת וסימני כלים למעקב של משרד חקירות במרכז - עוגן

ההחלטה לפנות למשרד חקירות במרכז לא תמיד מתקבלת בקלות. יותר מכך, פעמים רבות עסקים, חברות וארגונים מחכים עם ההחלטה בתקווה שימצאו בעצמם ממצאים או שיהיו בטוחים בכך שהם זקוקים לעזרה חיצונית. חשוב לדעת כי התפקיד של החקירה הוא לאסוף מידע מהימן ואמיתי במהירות וביעילות. החוקרים מצוידים בציוד מתקדם, יש להם ניסיון וידע למצוא גם את מה שגורמים שונים מנסים להסתיר.

מעבר לעלות הכרוכה בחקירה, יתכן והארגון מרגיש שלא בנוח לחשוף את החולשות שלו ויכול להיות שהוא מרגיש חשש מכך שהמידע יצא החוצה. משרדי חקירות מקצועיים יקפידו לשמור על דיסקרטיות מלאה ולכן במקרה של התלבטות מומלץ דבר ראשון לפנות להתייעצות. כל זאת לפני התייעצות פנימית או עם גורמים שאינם מקצועיים וזאת כדי למנוע מהחשדות לזלוג למתחרים או לאלו שהחשדות מופנות נגדם.

ישנם מקרים בהם קל לקבל החלטה לפנות אל המשרד. אם יש צורך לבצע סקר סיכונים ורצון לזהות חולשות כבר בשלבים הראשונים, ברור כי יש צורך בחקירה ועצם ביצוע יכול לסייע בבניית מוניטין הארגון. כמו כן חברות או ארגונים שכבר ביצעו חקירה בעבר או ששמעו על חקירות מוצלחות מחבריהם, יפנו בקלות רבה יותר למשרד וייהנו משירות מקצועי ומקבלת מידע מהימן.

חשוב לדעת כי במקרה של חשדות, מול גורם בתוך הארגון או מחוצה לו, כדאי להקדים עם החקירה. ככל שזו תתבצע מוקדם יותר כך יהיה קל יותר למצוא עדויות וכך הפגיעה בארגון תהיה מינימלית. החקירה יכולה להקיף נושאים רבים כשכל אחד יטופל בדרך הנכונה והמתאימה ביותר.

פניה למשרד חקירות

ישנן שתי סיבות לפנות למשרדי חקירות. הראשונה היא להימנע מבעיות עתידיות והשנייה היא לבדוק חשדות קיימים. סקר סיכונים הוא דוגמה מצוינת לחקירה אשר יכולה לחסוך לארגון בעיות כשהמידע על הסכנות עוזר לארגון להתארגן בהתאם. חשד לגניבה או מעילה הוא חשד קונקרטי אשר מחייב בדיקה דיסקרטית מקדימה.

ברגע שישנם חשדות להתנהלות לא תקינה בארגון או לניסיונות פגיעה בו יש לפנות למשרד החקירות. ההמלצה היא להימנע משיתוף במידע ובוודאי להימנע מעימות מול הגורם הנחשד. ברוב המקרים החשודים לא יודו במעשיהם ללא הוכחות ולכן אין כל סיבה לנסות להתמודד איתם ללא ידע מקדים.

אפשר לפנות לפגישה ראשונה עם משרד החקירות כדי להתייעץ, להבין את משמעות החקירה ולקבל מענה על שאלות שונות וכל זאת באופן דיסקרטי לחלוטין. לאחר הפגישה אפשר להחליט האם ישנו צורך בחקירה.