מידע עסקי

"עוגן" - מתמחה ומובילה באיסוף וניתוח מידע עסקי

מסכי מחשב עם גרפים מייצגים איסוף וניתוח מידע עסקי

מידע עסקי הוא למעשה המנוע של הכלכלה העולמית וכל האקלים העסקי היום מסתמך על DATA ונתונים. היה זה סוקרטס שגרס כי "בעלות על מאגר של ידע, זהו אושר לא קטן"  והאמת שמדובר בהרבה יותר מזה, מדובר על עושר גדול.

חברת "עוגן" מתמחה ומובילה במחקר שוק ואיסוף וניתוח מידע עסקי הקשור לשירותים, מוצרים, טכנולוגיה, תהליכי עבודה של המתחרים כבסיס לקבלת החלטות אסטרטגיות עסקיות. החברה פועלת בישראל ובחו"ל.

רקע כחול שקוף לדפי האתר

חשוב לדעת

מהו מידע עסקי?

ציור של איש מול מחשב וקוי טכנולוגיה מתקדמת המייצגים דוגמה למהו מידע עסקי

התשובה הקצרה, הכל! והתשובה הארוכה היא כל מה שיכול לסייע לעסק לצמוח, לגדול ולהרוויח יותר. זה כולל מידע בסיסי, פרטים אנליטיים פשוטים ונתונים רחבים ועד ביקורות מעמיקות של ביצועים ארגוניים ומידע המוגדר כמודיעין עסקי ותחרותי.

באופן עקרוני מדובר על כל פיסת מידע הקשורה לניהול חברה, החל מפרטי הקשר, רשימת העובדים, רשימת לקוחות וספקים, למעשה, כל סוג של מידע שקיים לשימוש בשיווק, תפעול, משאבי אנוש או תפעול יכול להיחשב מבחינה טכנית כנתונים עסקיים. כמובן שלכאן נכנסים גם נתונים שיווקיים, החיוניים לקבלת החלטות הקשורות לנתח שוק, העדפת לקוחות פריסת השיווק הדיגיטלי וכד' 

מידע עסקי איכותי כולל:

 • ניתוח שווקים, תעשיות וטכנולוגיות, מיפוי שחקנים מרכזיים ומוצרים מובילים
 • מידע פיננסי על חברה לרבות נתונים על היקף העבודה וגודל השוק שהיא אוחזת
 • מבנה ארגוני, מספר עובדים ומצבת כח אדם
 • מבנה משפטי, מבנה שליטה, בעלי ענין, קיומן של חברות בת או חברות נשלטות
 • מרווחי רווח והקצאות אשראי, מודלים עסקיים, פעילות עסקית
 • מידע אודות תהליכים ארגוניים, נהלים, ממשקים ותהליכי עבודה
 • מידע מפורט על מוצרים, שירותים, מחירים והיקפי שוק, כיווני צמיחה ופיתוח
 • מידע שיווקי לרבות מיפוי השיווק הדיגיטלי על כל הפלטפורמות ומעקב פעילות
 • מידע על פיתוחים עתידיים, מוצרים חדשניים וטכנולוגיות שעובדים עמן
 • אינפורמציה על לקוחות קיימים ופוטנציאלים, העדפות שוק, מגמות וביקושים
 • ועוד…
רקע כחול שקוף לדפי האתר

כיצד ניתן להשיג מידע עסקי?

דיגיטל

בעולם הדיגיטלי בו הכל נמצא במרחק של לחיצת כפתור, הרבה מאוד מידע קיים באופן פתוח ומאוד נגיש, ולמעשה, מדובר לעיתים ביותר מידי מידע. נדרשת מיומנות באיסוף מנוטר ומדויק אשר יהווה חומר גלם איכותי.

מי שאמון על איסוף המידע נעזר במקורות פתוחים כגון אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, דוחות כספיים שמוצגים במערכות השונות, נתונים שמתפרסמים בתקשורת, מצגות חברה שזולגות לאינטרנט וכד'. יש מידע שמתפרסם במגזינים מקצועיים, כנסים, תערוכות ומפגשים עסקיים.

איסוף באופן חוקי

החכמה היא לאתר בפינצטה ובמיומנות מידע שנמצא קצת יותר עמוק, המטרה היא לאסוף באופן חוקי את אותו המידע אשר זלג מהחברה בשל כשלי אבטחת מידע או טעות אנוש, מאחר שהאינטרנט הוא יקום בו הכל נשמר ונשאר לעולמים יש צורך במתודולוגיות חיפוש מתקדמות.

פנייה לחברה שמתמחה באיסוף מידע עסקי

מאחר שכמויות המידע עצומות החכמה היא לא רק לאתר אלא לנטר ולנתח בחכמה, לבצע חקירה של ממש לאיסוף המידע וניתוח מקצועי של כל מה שנאסף. זאת מומלץ לבצע באמצעות חברות איסוף מידע ומחקר המתמחות בכך.

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

מתי נדרש ארגון לאיסוף וניתוח מידע עסקי?

באופן עקרוני, כל מיזם או עסק בתחילת דרכו מומלץ כי יאסוף מידע עסקי, זה אחד השלבים הראשונים שכל יועץ עסקי ימליץ. לכן כנראה שמידע עסקי נדרש תמיד ובכל שלבי ההתפתחות והצמיחה העסקית. כמובן שבכל שלב הנתונים משתנים אבל הרעיון הבסיסי זהה, איסוף כמה שיותר מידע קוהרנטי וניתוחו המדויק, על מנת לקבל תמונת מצב ברורה אשר תניע לקבלת החלטות וביצוע פעולה.

ארגונים גדולים ומבוססים נדרשים לשירותי מודיעין עסקי בעת רצון לבצע החלטות עסקיות משמעותיות לרבות חדירה לשווקים חדשים בארץ ומעבר לים, יציאה עם מוצר חדשני, פעולות פיתוח עסקי משמעותיות כגון רכישות ומיזוגים, איתור משקיעים, ספקים ושיתופי פעולה משלימים. יציאה לפעולה ללא בניית תשתית מידע עלולה להוביל לכישלון ולטלטלה עסקית קשה

מה החשיבות של מידע עסקי?

כאמור, למידע עסקי חשיבות עצומה, הן ברמה ההתקפית והן ברמת המגננה. מאחר שלנתונים משמעות כלכלית, כל מי שאוחז במידע יש לו כח. דהיינו יכולת לקבל החלטות ניהוליות מיטביות, לייעל קמפיינים שיווקיים, לפתח רעיונות מנצחים ובאופן עקרוני יש לו אפשרות לתת בוסט ולהגביר את הצמיחה העסקית.

נתונים עדכניים שוטפים מספקים חומר גלם לחשיבה עסקית יצירתית, דבר שהוא קריטי מאוד במציאות האג'ילית והדינאמית בעולם העסקים של היום. הנהלות דורשות זרימה תמידית של נתוני REAL מיטביים ויש צורך בחדשנות מתמדת בתחום. החכמה היא גם להשיג את המידע החיוני לצמיחה ומאידך, מאחר שגם המתחרים מעוניינים במידע זהה, יש צורך לשמור על המידע העסקי שלא יגיע לאחרים. 

יתרון נוסף שמודיעין תחרותי מדויק מעניק, הוא יכולת אומדן תמידית של החברה מול המתחרות ומול השוק, מאפשר לבצע בנצ'מרק (Benchmark)  להערכת ביצועים, בחינה פנימית עמוקה המאפשרת שיפור ביצועים תמידי, קבלת החלטות לתיקון ליקויים וכניסה לתהליכי התייעלות וחדשנות בארגון.

למה לבחור בנו

ציור מוח עם סימן משרד חקירות עוגן - מוקף בנתיבי מידע שונים המייצג מידע עסקי

חברת מודיעין עסקי מובילה בתחום איסוף מידע כגון "עוגן" מבטיחה שירות איכותי המתבסס על ניסיון מחקרי מגוון וייחודי, צוות החוקרים אמון על איסוף מדויק וניתוח מיטבי של החומרים, תוך שימוש במאגרי תוכן שונים, מתודולוגיות, טכנולוגיה פורצת דרך וכלים מתקדמים מתחומי המודיעין, התמחויות במגוון עולמות תוכן רלוונטיים ועוד. הכל תוך דיסקרטיות ומקצועיות ללא פשרות. הלקוחות זוכים בתוצרים המספקים להם כלים לקבלת החלטות ברמת וודאות גבוהה, תוך יתרון תחרותי אמיתי ומובהק על פני המתחרים.

שאלות ותשובות

ממצאי מודיעין עסקי שמתבצע ע"י משרד מורשה מטעם משרד המשפטים יכולים לשמש כראיות בבתי המשפט.

משרד חקירות עוגן מבצע חקירות בפריסה ארצית וגם בחו"ל. 

מינימום הזמן הנדרש כדי להשיג מידע עסקי איכותי תלוי במספר פרמטרים כמו סוג המידע, מיקום, מורכבות הנושא ועוד. חברה מנוסה ומקצועית תספק לכם מראש הערכה משוערת.